Przejdź do treści

spektakl Contact Families Show Anna Wańtuch

Lokalizacja Poza GSW
Czas 17.10.2021

spektakl Contact Families Show Anna Wańtuch 

Pokaz spektaklu: niedziela 17.10 g. 12.00

Zapraszamy rodziców i opiekunów z dziećmi w wieku od 2 lat do aktywnego udziału w wydarzeniu — będziemy razem oglądać, a potem wspólnie improwizować z ruchem, obiektami i przestrzenią wokół nas oraz ze sobą nawzajem. 

Zapraszamy do udziału wszystkie chętne rodziny. 

Rodziny, które zapiszą się na spektakl, otrzymają link do zalogowania się na platformę Zoom. W wyznaczonym czasie będzie tam czekać zespół składający się z pionierskiej grupy performerów (rodzin z małymi dziećmi z Krakowa), którzy wprowadzą nas w świat improwizacji, a później poprowadzą wspólną zabawę. 

 Żeby wziąć udział w spektaklu i zabawie, trzeba mieć:

  • komputer z dostępem do internetu, żeby była możliwość połączenia się na platformie cyfrowej Zoom; 
  • działające głośniki;
  • wygodny strój;
  • niedużą, wolną przestrzeń w pokoju;
  • energię do wspólnej zabawy!

zapisy: mwolnicka@galeriaopole.pl ( w tytule “bilet na spektakl”)

bilet: 10 zł / za rodzinę - płatne przelewem (informacja w mailu zwrotnym)

Przy zapisie konieczne jest podanie adresu e-mail, na który przyjdzie link do logowania się na platformę online. 


O spektaklu: 

Contact Families Show

Contact Families Show to cały proces, w którym wzięły udział rodziny z małymi dziećmi do lat 5. Spotkania opierały się na improwizacji oraz metodzie Contakids – polegającej na bliskim i radosnym doświadczaniu ruchu dorosłego z dzieckiem. Uczestnicy poprzez taniec i zabawę badali świadomość swoich ciał i ich miejsce w przestrzeni i w kontakcie z innymi. Podstawą tego procesu stały się doświadczenia oraz potrzeby osób biorących udział w projekcie.

Finał i jednocześnie pokaz pracy warsztatowej jest zaproszeniem widzów do aktywnego doświadczania ruchu w kontakcie ze swoimi bliskimi. Jest spotkaniem ze sztuką tańca i improwizacją w rodzinnym gronie i we własnym domu. Otwarcie się na ten rodzaj bliskości w ruchu rodzi serię kreatywnych i nieoczekiwanych rozwiązań, które mogą pojawić się w czasie improwizacji. 

​Zrealizowano ze środków pochodzących ze Stypendium Twórczego Miasta Krakowa.

czas trwania: ok. 60 minut

 contactfamiliesshow.com | Facebook

Trailer


Anna Wańtuch

tancerka, performerka, certyfikowany nauczyciel metody Contakids. Ukończyła kurs Ruchu Rozwijającego Sherborne, I stopień oraz Instruktorski Kurs Kwalifikacyjny o specjalności Taniec Współczesny. Skończyła Filozofię i Filmoznawstwo na Uniwersytecie Jagiellońskim. Od 2012 eksperymentuje z ruchem dorosłego z dzieckiem w ramach performansów Postnatal Project. Wzięła ze swoją rodziną udział w warszawskiej wersji Familly affair grupy Zimmerfrei w 2015 roku. W ramach Stypendium Twórczego Miasta Krakowa pracowała nad autorskim formatem performansu choreograficznego z udziałem rodzin z małymi dziećmi Contact Families Show. Stypendystka Alternatywnej Akademii Tańca (2018, 2019) realizowanej przez Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk. Została przyjęta do programu choreograficznego ATLAS na Festiwalu Impulstanz 2021, w trakcie którego będzie badać związki chaosu, macierzyństwa oraz idee ruchów niewykonalnych. Jest współautorką, wraz z Marią Kwiecień, performansu interaktywnego dla jednego widza Słowa do tańca oraz serii wideoperformansów MOT/HER KC, w których obserwowała cielesne zmiany w trakcie ciąży. Autorka 10-godzinnego performansu Let’s explore bed positions w ramach Tender Hotel organizowanego przez Grand Re Union. W latach 2003–2014 solistka Teatru Tańca Df, a w latach 2009–2011 tancerka Baletu Dworskiego Cracovia Danza.


Spektakl odbywa się w ramach projektu “„Online’owa scena dla rodzinnego tańca”.


Organizatorem projektu jest Fundacja Performat. 

Partnerami projektu są: Gminny Ośrodku Kultury i Sportu w Wiśniowej, Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu, Żuławski Ośrodek Kultury i Sportu w Cedrach Wielkich.

Projekt jest dofinansowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca w ramach programu własnego Scena dla tańca 2021, finansowany ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu

#imit #imitpolska #instytut_muzyki_i_tanca #scenadlatanca @IMITpolska 

fundacjaperformat.com | performat-production.com | Facebook